Jak robić własne perfumy?

Tworzenie własnych perfum jest naprawdę bardzo proste

Nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze na drogich perfumach zakupionych w sklepie, ale jest to bardzo satysfakcjonujące zajęcie. Możesz czerpać wiele przyjemności z mieszania zapachów i tworzenia własnych perfum w domu. Perfumy domowej roboty to idealne prezenty. Twoi przyjaciele i rodzina będą zachwyceni, mając naprawdę wyjątkowe perfumy, które stworzyłeś z miłością i troską.

Potrzebny sprzęt jest bardzo prosty

Będziesz potrzebować szklanych misek, które możesz przykryć, czystych słoików z pokrywkami i kilku butelek na gotowe perfumy. Powodem, dla którego używasz szkła jest to, że nie reaguje z olejkami eterycznymi. Tworzywa sztuczne mają tendencję do reagowania z tymi olejami. Może to zanieczyścić perfumy. Każda partia perfum potrzebuje całkowicie czystego pojemnika.

Przydatny jest lejek do napełniania butelek

Przyda się trochę bibuły filtracyjnej z muślinu lub kawy do odcedzenia naparów zrobionych z roślin. Możesz także chcieć dostać małą pipetę. Jest to szklana rurka z gruszką powietrzną na końcu. Służy do przyjmowania niewielkich ilości płynów, takich jak olejki eteryczne, do dodawania do mieszanki perfum.

Najlepszym rodzajem pojemników do przechowywania domowych perfum są butelki z ciemnego szkła. Ważne jest, aby chronić olejki eteryczne przed światłem, które powoduje ich degradację. Możesz użyć przezroczystych szklanych butelek, jeśli trzymasz je z dala od światła. Włóż butelkę do pudełka lub przyklej etykietę zakrywającą szkło. Dekorowanie i prezentowanie perfum, które stworzyłeś w domu, to część zabawy.

Odzyskuj stare butelki perfum

Większość kosztów kupowanych perfum trafia do opakowań, więc szkoda je marnować. Lub kup ładne antyczne flakony ze szklanymi korkami, gdy chcesz podarować perfumy, które zrobiłeś w domu, w prezencie.

Niezbędnymi składnikami niezbędnymi do zrobienia perfum w domu są olejki eteryczne, które można kupić w sklepach ze zdrową żywnością i u wyspecjalizowanych sprzedawców. Jest wielu dostawców online, jeśli nie masz lokalnego źródła.

Olejki eteryczne można również pozyskiwać w domu, mocząc w alkoholu materiał roślinny, taki jak kwiaty, gałązki, liście, nasiona i jagody. Wódka jest najlepszym źródłem alkoholu do tworzenia perfum ponieważ gwarantuje się, że jest bezpieczny do spożycia przez ludzi. Alkohol przemysłowy nie jest dobrym pomysłem.

Oleje nośnikowe są przydatne do wytwarzania olejków perfumowanych

Każdy olej roślinny wystarczy, ale niektóre są zbyt lepkie, aby zrobić dobry olejek do ciała. Oliwa z oliwek jest w porządku, jeśli masz czas, aby wsiąknąć, ale migdały są chyba najlepsze, ponieważ są lekkie i łatwo się wchłaniają.

Lawenda zawsze stanowi dobrą bazę dla mieszanki perfum

Możesz kupić gotowy olejek eteryczny z lawendy lub zrobić własny, mocząc lawendę w wódce. Jeśli wyhodujesz własną lawendę, może ona stać się charakterystyczną atrakcją Twoich własnych perfum. To jest coś, co stworzyłeś od początku do końca. Perfumy, które zrobiłeś w domu, mogą być kolejnym sposobem na cieszenie się ogrodnictwem. Kiedy dajesz perfumy, które stworzyłeś z własnej lawendy, dajesz swoim przyjaciołom prawdziwy dar miłości.

Dodaj inne olejki eteryczne do lawendy, aby uzyskać różne efekty. W książkach i Internecie znajdziesz wiele przepisów na mieszanie perfum lub możesz podążać za własnym nosem. Kiedy tworzysz perfumy w domu, wszystko zależy od twoich preferencji.