buty dzieciece

Jakie wybrać obuwie dla dzieci?

Dobrze zaprojektowane i wykonane buty dziecięce wspierają zrównoważony rozwój dziecka. Istotną kwestią jest wybór odpowiedniego obuwia dostosowanego do kształtu oraz długości stopy. Niezależnie od wielu dziecka, to właśnie obuwie stanowi podstawowy element ubioru, który rzutuje na wygląd, zapewniając przy tym komfort oraz wygodę i zdrowie stóp.

Czym kierować się przy wyborze butów dla dziecka?

Decydując się na zakup obuwia dla maluszka bądź nieco starszej pociechy należy kierować się przede wszystkim rozmiarem stopy i przeznaczeniem. Ważne, aby uwzględnić również właściwą porę roku. Obuwie dziecięce nie powinno przeszkadzać dziecku w chodzie i w ruchach stopy. Zdecydowanie musi być wykonane z miękkiego i przewiewnego tworzywa. Z kolei podeszwa powinna być elastyczna i umożliwiać ruchy zgięcia stopy pod palcami. Bez względu na kształt stopy zawsze sprawdzają się modele z regulacją zapięcia. Głównie są to buty na rzepy lub na sznurówki z przodu buta. Odpowiednio dobrane zapięcie dobrze utrzymuje but i zapewnia stabilizację. Nie wskazane jest kupowanie obuwia większego od danego rozmiaru stopy.

Letnie obuwie dla dzieci

Szeroki asortyment obuwia dziecięcego na porę letnią stanowią bez wątpienia sandałki. Świetnie sprawdzą się sandały profilaktyczne, które niewątpliwie są bezpieczne dla układu kostno-stawowego. Szczególnie te z zabudowaną piętą stabilizują nogę. Regulowane paski umożliwią optymalne dopasowanie bucika do nogi. Mnogość kolorów i fasonów bez problemu pozwoli na dopasowanie butów dla dziewczynki lub chłopca w ulubionym kolorze. Dodatkowe akcesoria bądź zapinki z popularnych bajek i kreskówek są bez wątpienia ich niezaprzeczalnym atutem. Obuwie dziecięce sportowe jest szczególnie ulubionym elementem stroju zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i młodzieży szkolnej. Kolorowe trampki i półtrampki lub tenisówki dostępne są niemal we wszystkich barwach i odcieniach. Bardzo modne jeansowe sportowe obuwie można nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Dla nieco młodszych sprawdzą się płócienne tenisówki na rzepy.

Kozaczki i trzewiki na chłodne pory roku

Specyficzny rodzaj obuwia dla dzieci na chłodne pory roku stanowią kozaki i trzewiki. Szczególnie buty śniegowce dziecięce to najlepszy rodzaj obuwia na zimowe warunki. Bez względu na aurę zapewniają one ciepło i nieprzemakanie stóp. Takie obuwie zapewnia odpowiednią izolację, która sprawia, że noga nie będzie się pocić oraz nie będzie narażona na zimno, zwłaszcza podczas niskich temperatur. Buty kozaczki i ocieplane trzewiczki sprawdzą się również w przypadku maluszków, które dopiero uczą się chodzić. Obuwie dziecięce zimowe sprawdza się z elastyczną oraz dobrze przyczepną podeszwę. Sztywny i mocny zapiętek zapewnia stabilizację stopie oraz chroni od niechcianych urazów. Z kolei wyprofilowana podeszwa zapewnia stopom prawidłowy rozwój i zapobiega wadom postawy. W okresie zimowym sprawdzają się podeszwy antypoślizgowe. Optymalne obuwie dla malucha powinno mieć miękką i giętką, a przy tym wytrzymałą podeszwę.