rocznica ślubu

Nazwy poszczególnych rocznic ślubu

W porównaniu z latami pięćdziesiątymi chęć zawarcia małżeństwa gwałtownie spadła, ale od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie. Sporo par mówi „tak” i decyduje się wspólnie kroczyć przyszłą ścieżką życia. I nawet jeśli nie każdy dzień małżeństwa to słońce i róże, pary wciąż czule wspominają lata później, do dnia, w którym wszystko się zaczęło. Dlatego rocznica ślubu obchodzona jest co roku.
I jak wszystko piękne, każdy dzień ślubu ma swoje imię. O ile srebrne po 25 latach małżeństwa, złote po 50 latach i diamentowe po 60 latach mają już długą tradycję, to z biegiem lat imieniem nadano również inne rocznice ślubu. Tak więc dzisiaj jest osobna nazwa dla każdego wspólnie spędzonego roku. Znaczenie nazwy nie zawsze jest oczywiste. Poniżej znajduje się lista dni ślubu z nazwami świąt posortowanych rosnąco. Twoje oznaczenie znajduje się obok.

Pochodzenie nazw rocznic

Tradycja obchodzenia rocznic ślubu sięga średniowiecza, kiedy to mężowie wręczali żonom srebrną koronę w wieku 25 lat i złotą koronę w wieku 50 lat. w taki sposób, że z biegiem lat prezenty stawały się solidniejsze. Jest to bardzo symboliczny i piękny sposób na przedstawienie siły związku poprzez prezenty na rocznicę ślubu . Tradycja przeciągnęła się do dnia dzisiejszego, nadając nazwę każdej rocznicy do 100 lat. Chcesz je poznać? Zacząć robić!

Jak nazywają się rocznice ślubu?

Papierowa rocznica ślubu (1 rok)

Śluby papierowe obchodzone są w pierwszym roku małżeństwa, w którym odkrywasz radości i trudności dzielenia codziennego życia z ukochaną osobą. Wbrew temu, co wielu myśli, nazwa tej rocznicy nie symbolizuje kruchości, ale raczej siłę, która tkwi w świeżości i lekkości prawdziwej miłości.

Aluminiowa rocznica ślubu (10 lat)

Ślub z aluminium lub cyny to wielki kamień milowy w życiu pary: 10 lat od wymiany obietnic wiecznej miłości. Aluminium to elastyczny, ale mocny materiał. W rzeczywistości ta ważna rocznica symbolizuje elastyczność niezbędną do wspólnego życia i utrzymania zdrowych i trwałych relacji .

Rocznica ślubu porcelany (20 lat)

20 lat małżeństwa, wspólna podróż w parze. Ślub z porcelany stanowi ważny kamień milowy. Patrząc wstecz, małżonkowie mogą opowiedzieć wiele historii wspólnego życia. Na tę ważną rocznicę wybrano porcelanę, cenny, ale też bardzo delikatny materiał. Ma to na celu przypomnienie małżonkom o potrzebie okazywania ciągłej uwagi i miłości osobie znajdującej się obok, aby móc szczęśliwie kontynuować swoją życiową podróż.

Rocznica ślubu perły (30 lat)

Po 30 latach małżeństwa nadchodzi perłowy ślub, chwila niezwykłej radości do świętowania z dziećmi i bliskimi. Perła chce symbolizować rzadki , trwały i szczęśliwy związek , tak jak perła.

Rubinowa rocznica ślubu (40 lat)

Rubinowe śluby są cenną okazją, podobnie jak kamień, od którego zostały nazwane. Według wierzeń, wewnątrz tego kamienia znajduje się wieczny płomień, który symbolizuje nieustanną namiętność małżonków, nawet po 40 latach wspólnego życia. Ci, którzy obchodzą tę rocznicę, w rzeczywistości wybierają czerwony kolor, aby oddać hołd pasji.

Złota rocznica ślubu (50 lat)

Złoty ślub jest z pewnością najbardziej celebrowanym weselem wśród najbardziej. Krótko mówiąc, nie każdy może dzielić życie z jedną osobą przez pół wieku. Tradycja złotego ślubu ma pogańskie korzenie i symbolizuje szczęście posiadania trwałego i harmonijnego związku.

Diamentowa rocznica ślubu (60 lat)

60 lat małżeństwa. Diamentowy ślub wziął swoją nazwę od szlachetnego kamienia par excellence, aby symbolizować solidny i wspaniały związek, krótko mówiąc, to, czego każdy chciałby. Diament reprezentuje również czystość i płomień miłości, który wciąż jest obecny po tylu latach.

Tytanowa rocznica ślubu (70 lat)

Śluby tytanowe lub żelazne symbolizują siłę i trwałość pary. Materiały te słyną z wytrzymałości i odporności pomimo przeciwności losu. Według historii materiał ten kojarzy się z bogiem Marsem, niestrudzonym wojownikiem, symbolem namiętności. Małżeństwo, które osiągnęło ten wielki kamień milowy, z wzajemną pasją i miłością walczyło z napotkanymi po drodze trudnościami.

Dębowa rocznica ślubu (80 lat)

Miłość na całe życie. Ile rzeczy się zmieniło, ale miłość pozostaje silniejsza niż kiedykolwiek. Dębowe wesele wzięło swoją nazwę od rośliny o silnych i trwałych korzeniach, będącej symbolem witalności , mądrości i nieśmiertelności . Para obchodząca tę rocznicę jest przykładem prawdziwej miłości do rodziny.

Granitowa rocznica ślubu (90 lat)

90 lat małżeństwa, wyjątkowy moment do zapamiętania. Niewiele par osiąga ten wielki kamień milowy, który zasługuje na należyte świętowanie. Na 90-tą rocznicę wybrano granit, mocny i trwały.

Rocznica ślubu kości (100 lat)

Okazja, z której przeżyło niewielu może się pochwalić. Stuletnia historia miłosna. 100 lat małżeństwa symbolizują kości, ponieważ reprezentują one silny, trwały i stabilny związek.

Czy warto celebrować rocznicę ślubu zgodnie z ich nazwą?

Okazja, z której przeżyło niewielu może się pochwalić. Stuletnia historia miłosna. 100 lat małżeństwa symbolizują kości, ponieważ reprezentują one silny, trwały i stabilny związek.
Co wiemy o rocznicach poza tym, że niezwykle ważne jest, aby o nich pamiętać, chyba że chcemy rozwścieczyć naszą ukochaną? Jakie są nazwy każdej z tych rocznic i jakie są tradycje każdej rocznicy ślubu? Każdy będzie wiedział, co mamy na myśli, jeśli chodzi o złote i srebrne wesela, okazje, które zdarzają się raz w życiu i które warto uczcić w wielkim stylu, ale prawdą jest, że każda rocznica okazuje się ważnym etapem w życiu. mały dodatkowy kawałek w skali Twojej histor