Opieka dla naszego ciała

Jak zwalczyć objawy nadmiernego pocenia?

Jak zwalczyć nadmierną potliwość? Istnieją rozmaite recepty na tę dolegliwość, na którą coraz częściej się skarżymy. Fundamentalna jest zmiana nawyków – unikanie używek i nieodpowiednich ubrań, na przykład bawełnianych. Lepiej wybrać materiały przewiewne, oddychające. Odpowiednia ilość wysiłku fizycznego i dieta, usprawniające przemianę materii i zapobiegające przybieraniu na wadze, a co za tym idzie – szybszemu przegrzewaniu się naszego ciała. Częste, zimne prysznice również będą niesłychanie pomocne. Warto rozejrzeć się za specjalistycznymi kosmetykami. Możemy znaleźć rozmaite mydła, szampony, talki czy zasypki do stosowana ogólnego lub miejscowego, blokujące gruczoły potowe, rozlokowane na skórze.

Łącznie potrafi ich wystąpić aż do czterech milionów, niemniej ich główne skupiska znajdują się na dłoniach, stopach i pod pachami. Także suplementy diety czy herbaty ziołowe, na przykład z pokrzywy, działające moczopędnie i jak gdyby „zbierające pot od wewnątrz”, mogą przynieść wiele korzyści – należy jednak pamiętać o przyjmowaniu koniecznej ilości płynów, by zapobiec odwodnieniu. W skrajnych przypadkach rozwiązaniem może być ingerencja medyczna. Zabiegi botoksem, laserem czy jonofreza, polegająca na tymczasowej neutralizacji odpowiednich nerwów. Niektóry osoby decydują się także na wycięcie określonych skupisk nerwowych podczas zabiegu chirurgicznego.

Przyjemna kąpiel pielęgnacyjna

Pielęgnacja powinna być i skuteczna, i przyjemna – dla ciała i ducha. Idealnym połączeniem tych dwóch aspektów jest odprężająca kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem piany, olejków i innych aromatycznych substancji. Każdy od czasu do czasu ma ochotę wyciszyć się i pobyć z samym sobą. A idealnym na to miejscem jest właśnie łazienka, w której przy okazji relaksu można zadbać o swoje ciało i je upiększyć.

Kąpiel w wannie efektywnie relaksuje ciało i duszę

Wyższa temperatura wody korzystnie wpływa na mięśnie i błyskawicznie je rozluźnia, radząc sobie z napięciami powstałymi wskutek pracy fizycznej, ciągłego stania bądź ciężkich treningów na siłowni. A jeśli do tej kąpieli człowiek doda odpowiednie dla niego kosmetyki, opuści łazienkę w zupełnie innym stanie. Powinny to być preparaty nawilżające i odżywcze. Nawet skóra tłusta potrzebuje czasem natłuszczenia, dlatego sprawdzą się one także na takim typie ciała. Kosmetyki tego rodzaju zniwelują wysuszające działanie samej wody. Bo sama w sobie – zwłaszcza gdy ma wysoką temperaturę – może niestety podrażniać ciało.

Kąpiele mają korzystny wpływ na wygląd i samopoczucie, ale nie należy z nimi przesadzać. Pielęgnacja może uwzględniać maksymalnie jeden taki zabieg w tygodniu. Na pewno nie należy kąpać się codziennie. Na co dzień lepiej sprawdzi się szybki prysznic, który nie przesuszy skóry.