sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska – czy warto się na nią zdecydować?

Spójrzmy prawdzie w oczy, wesela bywają kosztowne. Od sukni, przez kwiaty, aż po jedzenie – w ślubnym budżecie jest tak wiele pozycji, że zupełnie normalne jest szukanie miejsc, w których można coś zaoszczędzić. Niektóre pary uważają, że rezygnacja z sesji zaręczynowych jest świetnym sposobem na obniżenie kosztów, ale sesje zaręczynowe są wartościowym doświadczeniem dla każdej pary.

Poznaj swojego fotografa

Nawiązanie relacji z fotografem przed ślubem jest kluczem do uzyskania wymarzonych zdjęć z tego wielkiego dnia. Nie tylko poczujecie się bardziej komfortowo, gdy za aparatem stanie ktoś, kogo znacie i z kim mieliście już do czynienia, ale także Wasz fotograf będzie lepiej rozumiał Wasze relacje i to, co sprawia, że oboje do siebie pasujecie. Ta wiedza może pomóc Twojemu fotografowi uchwycić szczegóły na Twoim ślubie, które fotograf, który Was nie zna, może przeoczyć. Możliwe, że nie jesteś przyzwyczajony do robienia sobie zdjęć. Większość z nas nie jest! Nawet fotografowie powiedzą Ci, że nie czują się komfortowo, stając przed aparatem. Właśnie dlatego sesja narzeczeńska jest tak ważna: daje Ci szansę na przećwiczenie bycia w centrum uwagi przed ślubem, dzięki czemu uczucie to nie będzie tak obce w Twoim wielkim dniu. Zwłaszcza jeśli chodzi o romantyczne pozy, a nawet szczere ujęcia, pomyśl o sesji zaręczynowej jak o próbie, która pozwoli Wam i Waszemu partnerowi poczuć się komfortowo z byciem fotografowanym. W ten sposób poczujecie się bardziej zrelaksowani i będziecie wyglądać lepiej na zdjęciach ślubnych. Sesja zaręczynowa może być wspaniałą okazją do refleksji nad Waszą podróżą jako pary. Rozważcie wykonanie zdjęć w miejscu, które ma dla Was jakieś znaczenie, np. w miejscu, gdzie odbyliście pierwszą randkę lub po prostu w miejscu, w którym lubicie spędzać razem czas. Im więcej znaczenia nadasz swojej sesji zaręczynowej, tym bardziej wyjątkowe będą Twoje zdjęcia, ponieważ będą odzwierciedlać łączącą Was miłość. Ponadto wybór miejsca, które dobrze znacie, pomoże Wam poczuć się swobodniej podczas sesji. Twój fotograf może również podać Ci wiele miejsc, które pasują do klimatu, jaki chcesz osiągnąć, jeśli nie możesz wymyślić lokalizacji.

Sesja narzeczeńska – wspaniała pamiątka

Kolejną ogromną zaletą robienia zdjęć zaręczynowych jest możliwość zobaczenia siebie na zdjęciach przed dniem ślubu. Być może dowiecie się, że jest jakiś szczególny kąt lub ujęcie, na którym Wam nie zależy i będziecie mogli dać znać fotografowi, aby unikał ich podczas robienia zdjęć ślubnych. Dobrym pomysłem jest także wykonanie próbnej fryzury i makijażu tego samego dnia, co sesja narzeczeńska, jeśli to możliwe. W ten sposób zobaczysz nie tylko jak wygląda Twój makijaż, ale także jak prezentuje się na profesjonalnych zdjęciach. Widząc siebie na pięknych zdjęciach, nabierzesz pewności siebie, by stanąć przed obiektywem w dniu ślubu. Istnieje mnóstwo sposobów na wykorzystanie zdjęć zaręczynowych przed ślubem. Możesz stworzyć kartki z datą zapisaną na kartce lub dołączyć je do zaproszeń. Możesz wykorzystać zdjęcia zaręczynowe do spersonalizowania swojej strony ślubnej lub stworzenia prezentów dla rodziny. Możecie nawet umieścić swoje zdjęcia w programie ślubu, czy to jako dekorację, czy jako część programu. Sesja zaręczynowa może być dodatkową pozycją w Waszym budżecie ślubnym – i czymś, co trzeba dodać do listy rzeczy do zrobienia – ale jest tego warta! Spędzenie czasu ze swoim fotografem pomoże Wam poczuć się lepiej przygotowanym do wielkiego dnia, zapewniając Wam piękne zdjęcia zaręczynowe i ślubne, które pokochacie!